Kurumsal

Hakkımızda

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları olarak yabancı dil eğitiminde 100. yılımızı geride bırakmanın mutluluğunu ve gururunu yaşamaktayız. Türkiye genelinde 135, yurtdışında 6 temsilciliğimiz, her yıl başarıyla eğitimlerini tamamladığımız 150.000 civarı öğrencimizle, Türkiye’nin ve Dünya’nın en yaygın dil okullarından birisiyiz.

VİZYONUMUZ​

 

Özel Antakya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, Antakya İngilizce Kursu olarak vizyonumuz, alanında uzman ve tecrübeli kadrosuyla, gelişen teknolojiyi takip ederek, birçok farklı yabancı dil öğretim yöntemlerinden yararlanarak, öğrenci memnuniyeti yüksek, lider bir eğitim kurumu olarak devam etmektir.

MİSYONUMUZ

 

Özel Antakya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, Antakya İngilizce Kursu olarak misyonumuz çağdaş ve modern eğitim yöntemlerimiz ile ülkemizin önde gelen kurumları arasındaki yerimizi korumak ve öğrenci memnuniyet ve başarı seviyesini her daim yükselterek ilerleyen bir grafiğe sahip olmak.

Kurumlarımız, uygulanan yüksek kalite standartları sayesinde; 2011 Yılı Avrupa Birliği Kalite Ödülünü, 2010-2011-2012 Yılları, üç yıl üst üste, Tüketici Kalite Ödüllerini almaya hak kazanmış ilk ve tek dil okuludur. Amerikan Kültür Yabancı Dil Kurslarında uygulanan Avrupa Dil Portfolyosu, Avrupa Konseyi tarafından akredite edilen Türkiye’deki ilk ve tek eğitim sistemidir.

 

Neden Antakya Amerikan Kültür?

Antakya Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu İngilizce ve diğer dilleri uluslararası eğitim standartlarına sadık kalarak, kaliteden ödün vermeden, öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Bu amacı gerçekleştirmek ve öğrencilerin sonsuz güvenini kazanabilmek için aşağıdaki ilkeleri değişmez olarak kabul etmiştir:

Avrupa Dil Portfolyosu uyumlu eğitim verir. Böylece Avrupa Standartlarında eğitim alma imkanı sunar. Sadece gramer bilen öğrenciler değil, öğrendiklerini kullanabilen öğrenci mezun etmeyi hedefler.

Sadece anadili İngilizce olan, alanlarında uzman, diplomalı ve sertifikalı yabancı eğitimciler ve deneyimli Türk Eğitmenler ile eğitim verir.

Şubesinde tecrübeli, uzman yabancı ve Türk eğitim direktörleri bulundurur.

Yüksek kalitede ders kitaplarını ve dokümanlarını öğrencilerine ücretsiz sağlar.

Öğrencilerini İngilizce seviye tespiti sonrasında en verim alacağı sınıfa yerleştirir.

Uluslararası standartlara uygun bir eğitim verir.

%100 öğrenme garantisi sunar. Aldığı kur sonunda, sınavlarında başarısız olan öğrencilerine “başaramadınız” demez. Devamsızlığı %10’u aşmamış ve ev ödevlerini eksiksiz tamamlamış ise ; üst kura geçemeyen öğrencilere ücretsiz tekrar hakkı verir.

İlk 16 ders saatinde öğrencilerimizin kayıt sildirme ve iptal hakkı vardır.

Öğrencilerimizin eğitimlerini 1 yıl boyunca dondurma hakları vardır.

İnternet ortamında özellikle kelime çalışmaları yapabileceği site üyeliğini ücretsiz olarak verir. (Mykelime.com sitesi)

Öğrenme sürecinde öğrencilerinin Inter-active methodu ile diğer eğitim methodlarından daha hızlı yabancı dil öğrenmesini sağlar.

Tüm öğrencilerine kurum dersleri dışında uzaktan çalışma yapabilecekleri online eğitim destek setini 5 yıl boyunca ücretsiz olarak sağlar.

Konuşma odaklı olan 48 Günde İngilizce Eğitim programını başarı ile uygular.

Gerek aktivite sınıfları, gerek konuşma sınıfları, gerekse öğrencilerinden gelen öneriler doğrultusunda oluşturabileceği diğer gelişim yardımcılarıyla, olabilecek en kısa ve en kalıcı İngilizceyle öğrencilerinin yanındadır,

Öğrencilerine, fonetik dil bilgisine sahip eğitmenlerle İngilizce öğretir,

Öğrencilerine ücretsiz sosyal aktiviteler sunar,

Uluslararası TESOL İngilizce öğretmenliği programının Türkiye yetkilisi olup, öğretmenlik eğitimleri verir.